truck_ico.png Darmowa dostawa pin_ico.png 9 stacjonarnych sklepów w Polsce watch_ico.png Renomowane marki z całego świata! Szybki kontakt: +48 605 10 66 32 sklep@wsliwinski.pl

 
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

Breitling

Miło nam poinformować, iż już w grudniu w naszej ofercie pojawią się zegarki renomowanej marki Breitling.

 

 

Historia tej prestiżowej marki zaczęła się w1884 r. w St-Imier w Szwajcarii. 24-letni León Breitling założył tam manufakturę zajmującą się produkcją czasomierzy i precyzyjnych urządzeń mierniczych dla przemysłu i nauki. Po zaledwie ośmiu latach, firma miała tak dużo zamówień, że przeniosła się do La Chaux de Fonds, które było ówczesnym centrum zegarkowym Szwajcarii. Przygodę z lotnictwem rozpoczął syn założyciela, Gaston, który zafascynowany samolotami, dostrzegł w nich potencjał. Zaczął od produkcji zegarków naręcznych dla pilotów, wyposażonych w funkcję chronografu. Później dostarczał specjalistyczne zegary producentom maszyn latających. Od 1936 r. Breitling jest jednym z najpoważniejszych dostawców wyposażenia kokpitów samolotowych. Następny krok to współpraca z brytyjskimi siłami powietrznymi RAF, a w latach 40 również z amerykańskimi siłami zbrojnymi.

Tak więc Breitling przede wszystkim kojarzony jest z lotnictwem. Od ponad 120 lat dostarcza szeroką gamę czasomierzy dla pilotów, ale także wiele urządzeń stanowiących elementy paneli sterujących w samolotach. Najbardziej charakterystycznym i kojarzonym z marką modelem jest Navitimer. Powstał w 1952 r. i od razu stał się kultowym urządzeniem wśród pilotów. Wyposażony jest w tzw. suwak logarytmiczny - komputer nawigacyjny, umożliwiający szybkie przeprowadzenie wszelkich obliczeń związanych z nawigacją powietrzną, jak np. wyznaczanie czasu wznoszenia czy poziomu zużycia paliwa. Równie poważane przez profesjonalistów są zegarki z serii Windrider. Współczesne modele są w stanie wytrzymać ciśnienie do 30 barów, są odporne na wstrząsy i wyposażone w obrotowy pierścień, który służy do odmierzania czasu pod wodą. Seria Professional kierowana jest do mężczyzn, którzy w codziennej pracy potrzebują czegoś więcej niż zwykły zegarek. W tej kolekcji znalazł się np. model Aerospace, używany przez pilotów RAF albo model Emergency ze specjalnym nadajnikiem, umożliwiającym wezwanie pomocy w ekstremalnych warunkach – doskonały dla pilotów, żołnierzy, czy podróżników. Linia Aeromarine przeznaczona jest dla profesjonalnych nurków. Legendarny Superocean z 1957 r., powstał początkowo z myślą o żołnierzach. Z kolei damski model Colt Ocean jest wysadzany diamentami i określany mianem najbardziej sportowego czasomierza dla pań. Niecodzienny mariaż sztuki zegarmistrzowskiej i motoryzacji zaowocował stylową kolekcją Bretling for Bentley. Obie marki połączył prestiż, elegancja i dążenie do najwyższych osiągów. Luksusowe modele tej serii wyróżniają się odważną stylistyką i doskonałym wykończeniem detali. Ta kolekcja Breitlinga, nawiązująca wyglądem do ekskluzywnych limuzyn, jest uwielbiana nie tylko przez miłośników motoryzacji.

 

 

Breitling wyróżnia się wysoką specjalizacją w zakresie czasomierzy do zadań specjalnych. W historii firmy można odnotować wiele rewolucyjnych wydarzeń, rozwiązań i wynalazków. W 1923 r. na rynek trafił pierwszy czasomierz z chronografem uruchamianym niezależnym przyciskiem. W 1934 r. chronograf zostaje wyposażony także w drugi przycisk. To rozwiązanie do dziś jest uznawane za wyjątkowo funkcjonalne i stosowane jest w profesjonalnych stoperach. Rok 1962 przynosi firmie epokowe wydarzenie: chronograf Navitimer Cosmonaute wyrusza w podróż kosmiczną na nadgarstku Scota Carpentera. W roku 1995 firma wprowadziła na rynek model Emergency, wyposażony w nadajnik z wysuwaną anteną, nadający na falach 406 MHz/121,5 MHz, który może być uruchomiony przez użytkownika w celu wezwania pomocy. Ten model ma też swoją wersję przeznaczoną dla żołnierzy, której nadajnik nadaje na falach zarezerwowanych dla wojska. Model ten używany jest w misjach NATO i USAF.

Idealnymi odbiorcami zegarków marki Breitling są mężczyźni kochający wyzwania. Na takich postawiła firma szukając swych ambasadorów. Jednym z nich został Brad Pitt. Breitlinga promował także legendarny odtwórca roli agenta 007 Roger Moore, a także Tom Cruise czy John Travolta. Ten ostatni posiada licencję pilota, kilka samolotów i prywatne lotnisko, tuż obok swej rezydencji pełnej akcentów nawiązujących do awiacji. Zegarki Breitlinga zagrały też w filmie „Aviator“, w którym nosił je Leonardo di Caprio, odtwarzający postać Howarda Hughesa, jednej z największych postaci amerykańskiego lotnictwa.

Wszystkie mechanizmy użyte w zegarkach Breitlinga przechodzą bardzo restrykcyjne kontrole i testy w szwajcarskim Instytucie ds. Testowania Chronometrów (COSC). Dzięki temu ich użytkownik może mieć pewność, że jego zegarek nie zawiedzie go w żadnej sytuacji. Od 1936 roku Breitling jest jednym z najpoważniejszych dostawców wyposażenia kokpitów samolotowych. Piloci RAF do dziś wyposażani są w czasomierze Aerospace o dużej łatwości obsługi nawet w najtrudniejszych warunkach. Dziś Breitling jest jedną z najdroższych szwajcarskich manufaktur produkujących zegarki, oferuje zegarki kwarcowe, ale przede wszystkim mechaniczne. Obecnie Breitling to globalny lider w produkcji mechanicznych czasomierzy. To także jedyna marka zegarkowa, której każdy model wszystkich oferowanych kolekcji posiada oficjalny certyfikat testów chronometrów wydany przez COSC. Roczna produkcja przekracza 150 tys. sztuk. 

(opis marki pochodzi z katalogu "Superbrands Polska")