truck_ico.png Darmowa dostawa pin_ico.png 9 stacjonarnych sklepów w Polsce watch_ico.png Renomowane marki z całego świata! Szybki kontakt: +48 605 10 66 32 sklep@wsliwinski.pl

 
Moje konto Moje konto

Certina

Certina to ciesząca się międzynarodowym uznaniem szwajcarska marka zegarków sportowych z 130-letnią tradycją. Znana jest z precyzji, niezawodności i wysokiej jakości produktów. wieku firma zaczyna posługiwać się marką Nazwa Certina pojawiła się dopiero w latach 30. XX. Pochodzi od łacińskiego słowa „certus” oznaczającego „bezpieczny” i uznano, że jest łatwa do wymówienia w każdym języku.

W 1959 roku marka zaprezentowała pierwszy zegarek z systemem DS Concept (Double Secutiry) – wyjątkowo odporny na wstrząsy, wodoszczelny do 200 metrów. Posiadał szafirowe szkiełko, uszczelkę tłumiącą wstrząsy i wzmocniony dekiel.

Zegarki Certina towarzyszyły wyprawie w Himalaje w 1960 roku, brały udział w podwodnym projekcie w 1965 roku, eksperymencie w 1969 roku, podczas którego badacze spędzili 2 miesiące pod wodą, a w 1970 – DS-2 Chronolympic zdobił nadgarstek narciarza, który zjechał z Mont Everestu. Firma do dziś angażuje się w świat sportu.

Filozofia marki Certina opiera się na niezawodności, trwałości i otwartości na nowe rozwiązania.

Sprawdź w naszym sklepie