Jubiler W. Śliwiński - brylanty, pierścionki, obrączki, zegarki, biżuteria
zamknij
Filtr produktów
 • Producent
 • Dla kogo?
 • Bransoleta
 • Kolekcja
 • Koperta
 • Mechanizm
 • Szkiełko
 • Średnica koperty
 • Wodoszczelność
Koszyk jest pusty

Szybki kontakt

tel. 605 10 66 32

sklep@wsliwinski.pl


Zegarki Daniel Wellington

Historia marki rozpoczyna się w podróży dookoła świata, jaką odbył Filip Tysander, założyciel firmy Daniel Wellington. Podczas podróży spotkał on intrygującego dżentelmena z wysp brytyjskich. Cechowała go wyjątkowa elegancja, a jednocześnie był zrelaksowany i bezpretensjonalny. Miał nienaganny styl, a na ręce nosił charakterystyczne zegarki na nylonowych paskach. Jak się nazywał ten dżentelmen? Cóż, oczywiście Daniel Wellington.

Pomiędzy mężczyznami nawiązała się przyjaźń, a założyciel naszej firmy był pod silnym wrażeniem historii życia Daniela Wellingtona, jak też jego klasy i ponadczasowego stylu.

Trend preppy – nawiązujący do sposobu ubierania uczniów amerykańskich szkół prywatnych – jest dziś silniejszy niż kiedykolwiek, ale my czuliśmy, że cały czas jest w tym zakresie duża nisza, jeśli chodzi o rynek zegarków. Czegoś brakowało i zespół Daniela Wellingtona próbuje tę lukę wypełnić.

Gdy linia zegarków zaprojektowana przez Filipa była gotowa do wprowadzenia na rynek, nie było wątpliwości, że zostanie ona nazwana Daniel Wellington.

Design

Daniel Wellington uwielbiał nosić zegarki na starych nylonowych paskach. Podobało nam się to i chcieliśmy wykorzystać ten element w naszych zegarkach. Uznaliśmy, że bardzo ważne jest, by zegarki były cienkie i eleganckie – czysty minimalistyczny design, bez wielu dodatkowych funkcji, który będzie dobrze wyglądał w połączeniu z różnymi fakturami i kolorami nylonowych pasków (NATO).

Oryginalne paski nylonowe (NATO strap) wywodzą się z brytyjskiej marynarki wojennej, gdzie płetwonurkowie  nosili mocne paski nylonowe na swoich mokrych kombinezonach. Nawet jeśli pierwotnie były stosowane po to, by uniknąć rdzy, nam się bardzo podobał ich wygląd i uniwersalność. Dlatego postanowiliśmy zaprojektować całą linię pasków w różnych kolorach – ale wszystkie nawiązujące do wysp brytyjskich.

Zegarki Daniel Wellington są dobre na każdą okazję. Nieistotne, czy uczestniczysz w eleganckim wieczornym przyjęciu, grasz w tenisa czy spędzasz słoneczny dzień  na plaży – zegarek Daniel Wellington jest zawsze doborowym kompanem.

 

 • Zegarki srebrne wykonano ze stali nierdzewnej 316L wysokiej jakości.
 • Zegarki z różowego złota posiadają kopertę ze stali nierdzewnej (316L) pokrytą dwoma powłokami. 
 • Powłoka bazowa to TiCN o grubości 0,8 mikrona (metal bazowy o żółtej barwie), zaś powłoka wierzchnia ma grubość 0,1 mikrona i wykonana jest z różowego złota (składającego się w 80% z 23-karatowego złota i w 20% z miedzi w celu uzyskania różowej barwy).
 • Powłoki nanoszone są metodą naparowywania próżniowego (PVD), podczas której nie korzysta się z żadnych płynów.
Szkiełko
Szkiełko zegarka wykonane jest z hartowanego szkła mineralnego. Jest ono odporne na normalne zużycie, ale należy obchodzić się z nim z ostrożnością.
 
Bateria
Oczekiwana żywotność baterii wynosi od 2 do 4 lat w zależności od warunków zewnętrznych, takich jak ciepło czy zimno.
Jest to bateria tlenkowo srebrowa (standardowa bateria guzikowa).
 
Pasek
Skórzane paski wykonane są z włoskiej skóry cielęcej nasączanej olejem roślinnym.
 
3 ATM
Nasze zegarki zostały sklasyfikowane jako wodoodporne do 3 ATM. Oznacza to, że są one odpowiednie do codziennego użytku, są odporne na deszcz i zachlapanie, ale należy unikać bezpośredniego kontaktu z wodą.
Strony: 1 2 3
Strony: 1 2 3