truck_ico.png Darmowa dostawa pin_ico.png 9 stacjonarnych sklepów w Polsce watch_ico.png Renomowane marki z całego świata! Szybki kontakt: +48 605 10 66 32 sklep@wsliwinski.pl

 
Moje konto Moje konto
Filtr produktów
  • Wyróżnienie
  • Producent
  • Dla kogo?
  • Bransoleta
  • Kolekcja
  • Koperta
  • Mechanizm
  • Szkiełko
  • Średnica koperty
  • Wodoszczelność
Koszyk jest pusty

Zegarki Omega

 Zegarki Omega

 

Omega to najbardziej rozpoznawalna na świecie marka prestiżowych, szwajcarskich zegarków. Jej początki sięgają 1848 roku, kiedy to młody Louis Brandt zaczął składać zegarki z części dostarczanych przez lokalnych rzemieślników w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii i sprzedawać je podróżując po Europie. Po śmierci Brandta w 1879 roku firmę przejęli jego synowie, którzy zaczęli produkcję zorganizowaną.

 

Kultowe modele

Rozgłos marce przyniosły już pierwsze modele wielkoseryjne: Labrador, Gurzelen oraz Kaliber 1894. Najbardziej rozpoznawalnymi natomiast stały się zegarki Speedmaster oraz Seamaster – pierwszy za sprawą historycznego lądowania na księżycu podczas misji Apollo 11 w 1969 roku, drugi – dzięki aprobacie zawodowych nurków oraz kontekstom popkulturowym.

 

Znani posiadacze

Seamaster Diver 300, Seamaster 300 czy Planet Ocean to zegarki pojawiające się bardzo często na nadgarstku Jamesa Bonda, słynnej filmowej postaci. Model Seamaster w wersji Calendar nosił też Elvis Presley. Zegarki firmy Omega doceniają gwiazdy światowego formatu, takie, jak George Clooney, Nicole Kidman, Tom Hanks czy młody laureat Oscara, Eddie Redmayne, politycy i głowy państw (książę William, prezydent John F. Kennedy czy prezydent ZSRR Michaił Garbaczow) oraz sportowcy – Michael Phelps (wielokrotny mistrz olimpijski) czy Michael Schumacher (mistrz Formuły 1).

 

Niezawodność

Zegarki Omega to długa tradycja szwajcarskiego zegarmistrzostwa, ale także niesamowita precyzja i wysoce zaawansowana technika. Świadczy o tym niemal 100 wyróżnień od ekspertów za innowacyjne mechanizmy oraz fakt, że Omega od 1932 r. jest oficjalnym chronometrażystą igrzysk olimpijskich. Tylko niewiarygodnie precyzyjne mechanizmy zegarków Omega mogą sprostać pomiarom na zawodach sportowych, podczas których liczą się ułamki sekund.

Omega pobija rekordy precyzji – w 1936 r. w konkursie na precyzje przeprowadzonym przez obserwatorium Kew-Teddington w Londynie Omega uzyskała 97,8 punktów na 100.

 

Ponadczasowość

Marka Omega to również zegarki eleganckie. Powstały kolekcje dla mężczyzn i kobiet, które mają za zadanie przede wszystkim wzbudzać zachwyt, na przykład kolekcja De Ville czy Globemaster. Powstają one z wyjątkowych, luksusowych materiałów, takich, jak żółte i czerwone złoto, platyna i diamenty, dzięki którym wartość zegarków jest trwała.

 

Omega to symbol luksusu, precyzji i zegarmistrzostwa najwyższej klasy. Zegarki tej marki są więc oczywistym wyborem dla tych, którzy poszukują najbardziej rekomendowanych szwajcarskich czasomierzy, będących również wyznacznikiem prestiżu.

 

1 2 3 4 5 ... 42 43 44 45