Kontakt z doradcą: 605 106 632

Koszyk jest pusty

Srebro dekoracyjne - standardy jakości

Firma Jubilerska Waldemar Śliwiński jest jedynym w Polsce bezpośrednim dystrybutorem wyrobów znanej w ponad 60 krajach świata włoskiej firmy Leader Argenti specjalizującej się w produkcji srebrnych wyrobów sakralnych i dekoracyjnych.

Klienci nabywający wyroby firmy Leader Argenti mogą mieć absolutną pewność ich wyjątkowej jakości dzięki oznaczeniom zastosowanym przez producenta zarówno na etykiecie umieszczonej na danym produkcie, jak też na towarzyszącej mu karcie gwarancyjnej, która posiada własny, niepowtarzalny numer seryjny identyczny z numerem widocznym na produkcie.

RSQ, czyli Real Silver Quality to symbol oznaczający autentyczność i najwyższą jakość srebra. W tym też kontekście skrót ten jest używany przez firmę Leader Argenti. Dodatkową gwarancję wyjątkowej jakości wyrobów Leader Argenti stanowi certyfikat nadany tej firmie w 2004 roku przez włoski urząd państwowy, który zajmuje się weryfikacją jakości metali szlachetnych (RPQ- Real Precious Quality) na obszarze Włoch. Przedstawiciele wspomnianego urzędu są uprawnieni do prowadzenia niezapowiedzianych kontroli w zakładach produkujących artykuły z wykorzystaniem metali szlachetnych. Certyfikat RPQ określa, że wyroby firmy Leader Argenti są wytwarzane ze srebra próby 925, ale nie odnosi się on do wyrobów laminowanych srebrem.

MC 103 jest zastrzeżonym i niepowtarzalnym znakiem towarowym, wprowadzonym przez firmę Leader Argenti zgodnie z wymogami włoskiego prawa wyłącznie w celu identyfikacji producenta. Stempel ten stanowi więc dodatkowy wyróżnik wszystkich wyrobów Leader Argenti. Umieszczanie na produktach symbolu RSQ wraz ze znakiem towarowym gwarantuje, że zostały one wyprodukowane z użyciem znakomitej jakości srebra próby 925.

Od pewnego czasu firma Leader Argenti wprowadziła dodatkową możliwość sprawdzenia autentyczności swych produktów. Można to uczynić odwiedzając stronę internetową www.realpreciousquality.com oraz wprowadzając wspomniany już numer seryjny z karty gwarancyjnej w okno „click here to check your product”. Po chwili odwiedzający otrzyma informacje dotyczące firmy Leader Argenti oraz link do jej strony internetowej. Serwis ten nie tylko umacnia wiarygodność producenta, ale też stanowi niezwykle istotny instrument chroniący markę Leader Argenti przed ewentualnymi podróbkami. Dbałość o zachowanie najwyższych standardów oraz wyjątkowo poruszające wzornictwo wyrobów oferowanych przez Leader Argenti wyróżniają je spośród wielu obecnych na naszym rynku.